Фініки в коробці: вишуканість із найсолодших плодів

Фініки в коробці: вишуканість із найсолодших плодів

Африка та Близький Схід – родина фініків, які шануються тут тисячоліттями. Це дуже корисний плід, що містить в собі безліч жирних кислот, вітамінів та інших речовин. Їх брали у тривалі походи, оскільки вважалось що у фініках є усі необхідні елементи для людини. Також із них виготовляли вино та зображали на стінах гробниць у Стародавньому Єгипті. Тому можна сміливо заявляти, що фініки – це їжа довгожителів.

Користь від споживання фініків

Цей фрукт багатий на вітаміни А, С, вітаміни групи В та мінерали, такі як калій, магній, залізо. В склад також входить натуральний цукор. Гарно підійде для спортсменів як перекус та цінне джерело енергії й клітковини також, що дуже важливо для ШКТ. Крім того, варто відзначити велику кількість антиоксидантів, які захищають організм від дії вільних радикалів. Це допомагає зменшити ризики виникнення онкологічних захворювань та хвороб серця.

Фініки додають замість цукру у вівсянку, йогурт та коктейлі. Завдяки солодкому смаку можна легко вживати замість цукерок. Це буде натуральний й корисний замінник. Але потрібно мати на увазі, що у складі все одно багато цукру, тому цей варіант не підійде людям з діабетом та ожирінням.

Однак, вживати їх слід також нормовано. У день споживати бажано максимум сім штук. Якщо це королівський сорт – не більше чотирьох. Багатий склад при регулярному застосуванні несе наступну користь:

  • покращення роботи ШКТ;

  • зміцнення серця, м'язів та серцево-судинної системи загалом;

  • стабілізація нервової системи;

  • поліпшення стану нігтів й волосся;

  • підвищення імунітету;

  • зміцнення скелету та зубів;

  • загальне покращення стану організму та настрою;

  • користь для вагітних, вироблення молока, полегшення пологів. 

Це цілком цінний продукт, який збагатить та зміцнить організм, покращить розумову діяльність, чудова профілактика ракових та серцево-судинних захворювань.

Популярні сорти фініків

Меджул – величезний за розмірами сорт. Відрізняються м'якою текстурою та карамельним смаком. Мають багато харчових волокон, калій, магній, вітаміни В.

Деглет-Нур – вирощуються в Алжирі та Тунісі. Мають світлий колір й солодкий смак фруктів та меду. Відмінність – максимальна концентрація заліза, кальцію та вітаміну В.

Аджва – росте у Саудівській Аравії. Темного кольору, мають суху текстуру. Має дуже багато корисних речовин: калій, залізо, магній, вітаміни А та С. В Ісламі займають визначну позицію та вважаються одним з найкращих дарів.

Мазафаті – популярний сорт в Ірані. Характеризується темним кольором та м'яким солодким смаком карамелі. Фініки багаті на калій, магній, вітаміни В і антиоксиданти.

Сафаві – вирощується у Саудівській Аравії та інших країнах Персидської затоки. Темні, м'які, мають смак карамелі та шоколаду. Містять вітаміни, клітковину, антиоксиданти.

Отже, фініки – чудовий замінник десертів. Це корисний фрукт, який зміцнить імунітет та покращить загальний стан здоров'я.

Джерело: https://do-smaku.com.ua/sukhofrukty/finik-mazafati/